05 Maja 2025

Kurs na klasę narodową Elite (MTB, Tor, BMX)

UCI organizuje następujące kursy dla komisarzy na klasę narodową Elite (kursy ENC):

- kurs z dyscypliny MTB: 8-12 września

- kurs z dyscypliny torowej: 8-12 września

- kurs BMX Racing: 7-11 października

Kursy te będą prowadzone w języku angielskim i odbędą się we Frankfurcie nad Menem (Niemcy) w centrum Landessportbund Hessen e.V.

Kandydaci ubiegający się o udział w powyższych kursach muszą spełniać następujące wymogi:

1. Posiadać klasę narodową w odpowiedniej dyscyplinie i licencję wydaną przez Federację Narodową zrzeszoną w UCI

2. Doskonale znać przepisy UCI

3. Przedłożyć potwierdzenie aktywnej działalności jako Komisarz klasy narodowej w swojej dyscyplinie od 2020 roku

4.Odbyć kurs oraz przystąpić i zdać egzamin ustny oraz pisemny w języku angielskim

5. Zostać zaproponowanym przez Federację Narodową. Zgłoszenie powinno zawierać kopię licencji sędziowskiej kandydata na rok 2025 oraz listę zawodów, w czasie których kandydat pracował jako sędzia - o których mowa w pkt. 3)

Nasza Federacja Narodowa może zaproponować sędziów – kandydatów spełniających powyższe wymogi, wg kryteriów:

· jednego kandydata z danej dyscypliny

· dwóch kandydatów może zostać zgłoszonych pod warunkiem, że przynajmniej jednym z nich jest kobieta – w tym przypadku Federacja Narodowa musi ustalić kolejność przyjęcia (priorytet) dla zgłoszonych kandydatów

· ten sam kandydat nie może zostać zgłoszony do więcej niż jednej dyscypliny ENC spośród wymienionych powyżej

Ostateczny wybór kandydatów zostanie dokonany w oparciu o czynniki takie jak: otrzymane zgłoszenia, liczba dostępnych miejsc na kursie w danej dyscyplinie, doświadczenie sędziowskie kandydata, podział kandydatów ze względu na płeć, priorytety dla kandydatów ustalone przez Federację Narodową oraz Kalendarz Międzynarodowy UCI w różnych regionach.

Lista kandydatów zakwalifikowanych na kurs, wraz ze szczegółowymi informacjami o dacie i miejscu kursu, zostanie podana do wiadomości publicznej przed 15 czerwca.

Wszystkie kursy, o których mowa powyżej, zostaną zorganizowane w ramach Programu Solidarnościowego UCI, udział w kursie nie będzie podlegał opłatom. Jednak tylko uczestnicy z krajów z grup 3 i 4 krajowych federacji, będą uprawnieni do otrzymania wsparcia finansowego związanego z koniecznością pokrycia kosztów podróży i zakwaterowania.

Zgloszenia kandydatów na mój adres meilowy p.kaczmarek@pzkol.pl do dnia 15 maja 2025 roku