28 Lutego 2024

Szkolenia sędziowskie organizowane przez UCI

Polski Związek Kolarski otrzymał propozycję delegowania polskich sędziów na szkolenia jakie planuje się zorganizować w 2024 roku. Będą to szkolenia na komisarzy Międzynarodowych UCI, w dyscyplinach: Tor , Cyclo-Cross.

Równocześnie UCI w ramach Programu Solidarnościowego organizuje kurs Elite UCI, w dyscyplinach: szosa, tor, BMX Racing oraz MTB.  Program obliczony jest wyrównanie szans przedstawicieli różnych federacji, ale skierowany do bardzo ograniczonej ilość sędziów.

O ile koszty kursu dla sędziów Międzynarodowych, pokrywają zainteresowani, to kurs Elite może być pokryty przez organizatora czyli UCI. Oba kursy odbędą się w Szwajcarii, w języku francuskim o angielskim.

Chętni po przeanalizowaniu tej poważnej decyzji, proszeni są o zgłoszenie swej kandydatury w formie pisemnej na adres mailowy kolegium.sedziow@pzkol.pl , w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca 2024. Osoby zgłaszające swoje kandydatury otrzymają osobną pocztą, wszelkie wymagania i informacje niezbędne do dalszego procedowania zgłoszenia.

Przypominam że zgłoszenie leży w jedynie w gestii PZKol a wybór UCI odbędzie się do końca maja 2024.

Mirosław Winiarski