Sędziowie Honorowi

REGULAMIN NADAWANIA TYTUŁU SĘDZIEGO HONOROWEGO PZKOL

  1. Tytuł Sędziego Honorowego PZKol nadaje Zarząd PZKol na wniosek Kolegium Sędziów PZKol.
  2. Tytuł Sędziego Honorowego PZKol przyznaje się szczególnie zasłużonym sędziom, którzy ukończyli 70 lat.
  3. Komisarzom PZKol, kończącym sędziowanie w funkcji komisarza PZKol, tytuł Sędziego Honorowego przyznawany jest "z urzędu", oprócz przypadków szczególnych.
  4. Sędziom klas regionalnych tytuł Sędziego Honorowego może zostać nadany na wniosek Regionalnego Związku Kolarskiego, jeśli sędzia ten zasłużył się szczególnie w sędziowskiej działalności ogólnopolskiej (np.jako przewodniczący Regionalnego Kolegium Sędziów itp.).
  5. Po nadaniu tytułu Sędzia Honorowy PZKol otrzymuje z PZKol honorowy dyplom oraz licencję Sędziego Honorowego PZKol, która uprawnia go do sędziowania imprez przez wszystkie następne lata, bez potrzeby wyrabiania kolejnych licencji. Licencja ta wydawana jest bezpłatnie.

LISTA SĘDZIÓW HONOROWYCH PZKOL

NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCOWOŚĆ OKRĘG ROK PRZYZNANIA TYTUŁU
Antkowski Roman Szczecin ZPO 1980
Augustyniak Jerzy Leszno  WLK  2014
Banasiak Jerzy Toruń KPO  1994 
Baran Władysław  Racibórz  SLA   
Barcik Jan  Radom  MAZ  1980 
Bestry Leon  Szczecin  ZPO  1980
Bestry Sylwestra  Szczecin  ZPO  2000
Bestry Tadeusz  Szczecin  ZPO  2010
Betlejewski Jan  Warszawa MAZ 2000
Bodecki Ryszard Katowice  SLA  2000
Breguła Jan Katowice SLA 1980
Brygider Bolesław Legnica DLS 2000
Brymas Feliks Warszawa MAZ 1980
Brzeziński Lucjan Radom MAZ 1994
Brzozowski Tadeusz Warszawa MAZ 1986
Bujak Leszek Kraków MAL 2016
Chmielowski Wacław Wrocław DLS 1999
Chrobak Józef Gdańsk POM 1988
Ciesielski Leon Szczecin ZPO 2000
Cieślak Stanisław Warszawa MAZ 1980
Ciężkowski Janusz Wrocław DLS 1994
Ćwierz Alicja Prudnik OPO 2017
Dmochowski Adam Tarnów MAL 2002
Dobrochowski Wojciech Konin WLK 1999
Domagała Marian Łódź LOD 2013
Domański Tadeusz Łódź LOD 1980
Drążkowski Tadeusz Gdańsk POM 1980
Droździewicz Józef Kraków MAL 2000
Drygała Wiesław Łódź LOD 2013
Dudek Edward Łódź LOD 2017
Dudziński Janusz Radom MAZ 2000
Durdyn Tadeusz Łódź LOD 2017
Duszyński Jerzy Łódź LOD 1987
Dziedzic Józef Zielona Góra LUB 2004
Dziudziel Wiesław Oświęcim MAL 2014
 Fijak Romana Kraków  MAL  1992 
 Flak Janusz Dąbrowa Górnicza  SLA  2014 
 Fusiński Juliusz  Głogów DLS   2000
 Giernatowski Kazimierz  Szczecin  ZPO 1980 
 Głowacki Wincenty  Poznań  WLK  1980
 Godlewski Aleksander  Warszawa  MAZ  1986
 Górkowski Władysław  Poznań  WLK 1992 
 Grzonka Henryk  Starogard Gdański  POM 2014 
 Grzybek Władysław  Jelenia Góra  DLS 1994 
 Hałdys Janusz  Szczecin  ZPO 2010 
 Ignaszewski Henryk  Zielona Góra  LUB 2017 
 Irzycki Stanisław Warszawa  MAZ  1991 
 Izard Zbigniew Częstochowa  SLA  2010 
 Janicki Bronisław Wrocław  DLS  2000 
 Janiszewski Zygmunt Zielona Góra  LUB  2016 
 Janowski Lucjan Łódź  LOD  1994 
 Jasiński Henryk Poznań  WLK  1992 
 Jaszcz Zofia Katowice  SLA  2000 
Jekiel Michał  Warszawa  MAZ  1980 
 Jezierski Czesław Wrocław  DLS  2010 
Jędrasiak Zygmunt Jelenia Góra DLS 1980
Jóźwiak Waldemar Łódź LOD 2000
Jurczak Jan Chełmno KPO 2010
Kaczmarek Henryk Wrocław DLS 2017
Kalinowski Czesław Warszawa MAZ 1986
Kamel Alojzy Poznań WLK 2017
Kaźmierski Apolinary Łódź LOD 1980
Kędracki Ludwik Warszawa MAZ 1980
Kiełczewski Edwin Warszawa MAZ 1999
Klinik Czesław Kraków MAL 1980
Knapp Henryk Wrocław DLS  
Kolasiewicz Janusz Kraków MAL 2014
Korsak Zaleski Michał Warszawa MAZ 1980
Kosicki Marek Jasło MAL 2016
Krasuski Antoni Siedlce MAZ 2004
Kreja Kazimierz Warszawa MAZ 2000
Kręcisz Zbigniew Pabianice LOD 2013
Królak Kazimierz Wrocław DLS  
Królikowski Jan Gdańsk POM 1980
Kubisiak Zbigniew Radom MAZ 1980
Kuchta Włodzimierz Wrocław DLS 2010
Kuciński Janusz Kraków MAL  
Kudert Ryszard Warszawa MAZ 1986
Kumorek Władysław Katowice SLA 1994
Lachowski Ryszard Szczecin ZPO 2000
Lenartowicz Tadeusz Koszalin ZPO 1999
Loedl Małgorzata Katowice SLA 2016
Lorkowski Edgar Gdańsk POM 2002
Lupa Franciszek Kraków MAL 1986
Maciałek Władysław Opole OPO 2012
Majewski Jerzy Warszawa MAZ 1999
Malak Sławomir Konin WLK 2014
Malinowski Zbigniew Łódź LOD 1994
Małodobry Albin Rzeszów PKA 1980
Manuski Jerzy Warszawa MAZ 1980
Miktus Jan Legnica DLS 1985
Niciejewski Roman Wrocław DLS 1980
Nowak Andrzej Poznań WLK 1992
Nowak Mieczysław Szczecin ZPO 1994
Nowicki Bolesław Białystok PDL 1980
Nowocień Antoni Radom MAZ 1985
 Opala Krzysztof Częstochowa  SLA  2016 
 Orłowski Kazimierz Warszawa  MAZ  1991 
 Patora Jerzy Łódź  LOD  2002 
 Pielak Janusz Warszawa  MAZ  1999 
 Pilarski Eugeniusz Bydgoszcz  KPO  2010 
 Pilszczyk Rufin Katowice  SLA  2004 
 Piórkowski Tadeusz Warszawa  MAZ  1980 
 Pisaniec Jerzy Warszawa  MAZ  2013 
 Pluta Lucjan Koszalin  ZPO  1999 
Polowczyk Romuald Jelenia Góra DLS 2017
Połukord Eugeniusz   SLA 2016
Porzycki Andrzej Warszawa MAZ 2004
Prus Irena Warszawa MAZ 1980
Rokicki Aleksander Szczecin ZPO 2014
Rosiński Alfred Poznań WLK 1994
Rożek Ryszard Szczecin ZPO 1980
Różański Zygmunt Częstochowa SLA 2004
Różański Eugeniusz   SLA 2010
Rusiecki Władysław   WMA 2014
Ryński Leszek Lublin LUL 1986
Ryński Leszek Szczecin ZPO 2010
Rzepecki Bolesław Łódź LOD 1980
 Siódmak Zygmunt Poznań  WLK  1980 
 Sitarek Ryszard Warszawa  MAZ  1980 
 Skoczylas Sabina Kraków  MAL  2000 
 Skorek Tadeusz Łódź  LOD  2013 
 Skrzypczak Zenon Poznań  WLK  2000 
 Sobolewski Tadeusz   WMA  2014 
 Sobóra Józef Kielce  SWI  2012 
 Stahr Ginter Ruda Śląska  SLA  2010 
 Stec Bolesław Wrocław  DLS   
 Stejblis Janusz  Warszawa  MAZ   
 Streng Jerzy Gdańsk  POM  1992 
 Strzelecki Jan Rzeszów  PKA  2002 
 Stypiński Andrzej Radom  MAZ  2000 
Swół Władysław Lublin LUL 2013
Szczublewski Jerzy Grudziądz KPO 2010
Szewczyk Jadwiga Łódź LOD 1983
Sztandau Henryk Warszawa MAZ 1980
Szulc Włodzimierz Łódź LOD 2013
Szymański Jerzy Karpacz DLS 2017
Szymański Bolesław Gdańsk POM 1980
Szyszkowski Ewaryst Szczecin ZPO 2006
Terlikowski Henryk Szczecin ZPO 1980
Tryjański Stanisław Kraków MAL 1980
Wajrak Czesław Warszawa MAZ 2009
Warachowski Jerzy Olsztyn WMA 1994
Warachowski Zbigniew Czeladź SLA 2013
Wasilewski Stanisław Warszawa MAZ 1980
Wąsowicz Jerzy Radom MAZ 1988
Weber Edward Koszalin ZPO 1994
Wicha Krzysztof Lublin LUL 2000
Winiarski Bronisław Szczecin ZPO 2004
Wojciechowski Włodzimierz Lublin LUL 2000
Wojdak Mirosław Łódź LOD 2015
Wróbel Czesław Łódź LOD 2005
Wróblewski Jan Łódź LOD 1980
Zawadzki Jerzy Białystok PDL 2013
Zelman Jerzy Andrzej Maków Mazowiecki MAZ 2005
Żalik Czesław Opole OPO 2000
Żebrowski Janusz Świecie KPO 2010
Żużałek Marian Opole OPO 1980